Maršrutai

Mūsų patirtis byloja, jog maršruto pasirinkimas bei plaukimo laikas priklauso nuo daugybės dalykų.
 
Jeigu plauksite su mažaisiais šeimos nariais, žinoma, jog pasiūlysime ne itin ilgą bei ištvermės nereikalaujantį maršrutą. Jeigu trokštate išbandyti savo fizinį pasiruošimą, siūlysime kuo sunkesnę trasą. O galbūt tenorite atsipalaidavę bei grožėdamiesi vaizdais įdomiai praleisti laisvalaikį – tuomet patarsime rinktis vienos ar dviejų dienų plaukimą.
 
 
Didžiausios klaidos renkantis plaukimo maršrutą:
- pervertinamos fizinės galimybės;
- neįvertinamas plaukimo laikas, todėl plaukimas tampa kančia;
- netinkamas pasiruošimas.
 
 
Maršrutų aprašymuose pateikiama plaukimo trukmė yra preliminari, orientacinė. Maršruto plaukimo laikas priklauso nuo:
 
- Turimų įgūdžių;
- Sustojimo laiko;
- Vandens lygio upėje. Jei upė bus patvinusi, plauksite dvigubai greičiau. Jei vandens lygis upėje sumažėjęs, reikės daugiau pastangų įveikti maršrutą - užtruksite persinešdami baidares per nukritusius medžius ir t. t.
Facebook Twitter Google+ Pinterest

Maršrutai Merkio upe

  1. M1: Maceliai - Dargužiai
  2. M2: Dargužiai – Valkininkai
  3. M3: Valkininkai – Pamerkiai
  4. M4: Pamerkiai - Senoji Varėna
  5. M1 + M2 + M3 + M4 = ...
  6. Apie Merkį

Gali tekti susidurti su nulūžusiais bei tiesiai Jums prieš nosį užvirtusias medžiais. Tačiau kibus į darbą ir įveikus kliūtį, užteks laiko pasigrožėti ir natūraliu gamtos grožiu. Galima plaukti su vaikais. Atstumas - 20 km, trukmė - nuo 3 iki 5 val, sudėtingumo lygis - vidutinis.

Nors maršrutas gana sunkus, tačiau vienas iš populiariausių. Gali nemažai tekti pakovoti su jau minėtais, upę užgriuvusiais medžiais, tačiau iššūkiai įsimins ilgam! Atvykę į Dargužius, transporto priemones galėsite palikti saugojamoje aikštelėje ir išplaukti. Vėliau būsite parvežti atgal į kaimą. Galbūt dar sumanysite užkąsti „Sūrininkų namuose“? Jums rinktis!
Atstumas - 9 km, trukmė - nuo 3 iki 5 val, sudėtingumo lygis - sunkus.
Atsipūskite! Įsiklausykite į tykų Merkio tekėjimą, įvairių paukščių čiulbesį... Įsižiūrėkite kokia galybe žalių atspalvių mirga Dzūkijos miškai... Visa tai patirkite pasirinkę šį lengvą maršrutą.
Atstumas - 18 km, trukmė - nuo 3 iki 5 val, sudėtingumo lygis - lengvas.
Maršruto ilgis - 25 km, plaukimas užtruks maždaug vieną dieną. Maršrutas vidutinio sudėtingumo. Atsivers kitoks kraštovaizdis palyginti su anksčiau aptartais. Klausiate koks? Išbandykite!
Atstumas - 25 km, trukmė - 1 diena, sudėtingumo lygis - vidutinis.

Visi maršrutai gali būti pritaikomi pagal Jūsų poreikius. Todėl galime pasiūlyti tokias maršrutų variacijas:

1. M1 + M2 (Maceliai - Dargužiai - Valkininkai) Išplaukiate Maceliuose, plaukiate Merkiu pro Dargužius, kol pasiekiate Valkininkus. Atstumas - 29 km, trukmė - nuo 6 iki 10 val, sudėtingumo lygis - vidutinis.

2. M1 + M2 + M3 (Maceliai - Dargužiai - Valkininkai - Pamerkiai) Išplaukiate Maceliuose, plaukiate pro Dargužius bei Valkininkus, kol atplaukiate į Pamerkius. Siūlome šį plaukimą paskirstyti į dvi dienas. Pavyzdžiui, po pirmosios su palapinėmis apsistoti Valkininkuose, antrąją dieną tęsti plaukimą į Pamerkius. Atstumas - 47 km, trukmė - apie 1 dieną, sudėtingumo lygis - vidutinis, reikalaujantis ištvermės, nes plaukimas užtrunka.

3. M1 + M2 + M2 + M3 + M4 (Maceliai - Dargužiai - Valkininkai - Pamerkiai - Senoji Varėna) Išplaukiate Maceliuose, plaukiate pro Dargužius, Valkininkus bei Pamerkius, kol pasiekiate Senąją Varėną. Šis maršrutas tinka pažinčiai su Dzūkija. Galite planuoti plaukti ilgesnį laiką, darydami pertraukas ir jų metu aplankydami lankytinas vietas. Atstumas - 72 km, trukmė - apie 3 dienos, sudėtingumo lygis - sunkus.

4. M2 + M3 (Dargužiai - Valkininkai - Pamerkiai) Išplaukiate iš Dargužių ir plaukiate pro Valkininkus į Pamerkius. Atstumas - 27 km, trukmė - nuo 1 iki 2 dienų (jei plauksite greičiau, užtruksite trumpiau), sudėtingumo lygis - vidutinis. 5. M2 + M3+ M4 (Dargužiai - Valkininkai - Pamerkiai - Senoji Varėna) Išplaukiate iš Dargužių ir plaukiate pro Valkininkus ir Pamerkius į Senąją Varėną. Atstumas - 52 km, trukmė - nuo 2 iki 3 dienų, sudėtingumo lygis - vidutinis.

Apie Merkį

- Vingiuoja pačiu Dzūkijos viduriu. Neatskiriamas nuo šio dainų ir padavimų krašto.
- Prasideda Baltarusijoje, netoli Ašmenos.
- Ilgis 203 km. Lietuvoje teka 190 km. Vingiuoja Rūdininkų ir Dainavos giriomis.
- Varėnos rajone nuo rytinių iki vakarinių pakraščių Merkys teka 106 km, arba daugiau kaip pusę savo ilgio.
- Merkio baseinas miškingas, pelkėtas ir smėlingas.
- Merkio vandeningumas priklauso ne vien nuo jį maitinančių intakų ir kritulių kiekio. Tiesiogiai ir per intakus jo vagą papildo gausūs šaltiniai.
- Upės krantai šaltiniuoti, iš tų ledinių versmių į Merkį sugurgena nemaža trumpų, 10-20 metrų ilgio upeliukų.
next
prev
+370 602 65781 - Marius

Dargužių km. Varėnos r.
×
×

Log in

Prisijunkite prie Dargužių benruomenės!